StartO nas

P9170220 640x480

 

Ochotnicza Straż Pożarna Bardo to jednostka typu S-3, należąca od 1996 roku do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego położona w województwie dolnośląskim, powiecie ząbkowickim, w gminie Bardo. Na wyposażeniu OSP są trzy samochody ratowniczo – gaśnicze: Mercedes Atego 1629 GBA, Mercedes 1114 GBA,  VW T4 SLRt a także łódź z silnikiem zaburtowym. OSP Bardo wchodzi w skład Dolnośląskiej Brygady Obwodowej Kompania WOO „Ząbkowice”. Jednostka zlokalizowana jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 8 relacji Wrocław – Kudowa Zdrój na której często dochodzi do groźnych wypadków, a także przy linii kolejowej relacji Wrocław – Międzylesie. Zarówno w transporcie drogowym jak i kolejowym bardzo często dochodzi do przewożenia materiałów niebezpiecznych. Teren gminy to głownie lasy oraz pola uprawne, które w okresach wiosennych oraz letnich stwarzają duże zagrożenie pożarowe. Przez gminę Bardo przepływa rzeka Nysa Kłodzka, która w przypadku obfitych opadów deszczu stanowi bardzo duże zagrożenie powodziowe. Od kwietnia 2012 roku jednostka poszerzyła swoje działania ratownicze zakładając Grupe Poszukiwawczo - Ratowniczą.

 

Zdarzenia

akcjeDział poświęcony akcjom w których brała udział nasza jednostka OSP Bardo

Więcej...

Nasz sprzęt

sprzet-1OSP Bardo dysponuje obecnie dwoma samochodami ratowniczo gaśniczymi oraz lekkim samochodem ratownictwa technicznego...

Więcej...

Galeria OSP Bardo

galeria1Zapraszamy do działu galeri gdzie znadują się zdjęcia z uroczystości, zdarzeń i ćwiczeń w których braliśmy udział.

Więcej...

www.ospbardo.pl Copyright © OSP Bardo 2013