StartZdarzeniaZdarzenia 201728.12.2017 Czołówka na ósemce

28.12.2017 Czołówka na ósemce

 20180103 1258628380Po godzinie 13 dyżurny zadysponowano naszą jednostkę do wypadku samochodowego na drodze K8 między Bardem a Dębowiną.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, stwierdzono że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.  W jednym z wraków znajduje się uwięziona kierująca która nie może samodzielnie opuścić pojazdu.

  

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobą biorącym udział w zdarzeniu oraz przekazaniu ich pod opiekę przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołom Ratownictwa Medycznego

Komunikat Policji:

- Około godziny 13.10 na drodze krajowej nr 8 za Bardem w kierunku Kłodzka, 21-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego kierując osobowym citroenem na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu, uderzając w jadący z naprzeciwka samochód osobowy audi kierowany przez 44-latka. Siła uderzenia spowodowała, że oderwany od pojazdu plastikowy element uszkodził także jadący za audi samochód volkswagen. W wyniku zdarzenia ranni zostali kierujący audi i kierująca citroenem, którzy pozostali w szpitalach – mówi podinsp. Paweł Adamowski z ząbkowickiej policji.

W działaniach udział brało:

OSP Bardo VW T4 SLRt

JRG Ząbkowice Śląskie Man GBARt

JRG Ząbkowice Śląskie Man GCBA

JRG Kłodzko Renault Mascott GLBA-Rt

JRG Kłodzko Mercedes GBA

Pogotowie Ratunkowe 

Policja

Artykuł DOBA.PL 

Artykuł EM24.PL

Zdarzenia

akcjeDział poświęcony akcjom w których brała udział nasza jednostka OSP Bardo

Więcej...

Nasz sprzęt

sprzet-1OSP Bardo dysponuje obecnie dwoma samochodami ratowniczo gaśniczymi oraz lekkim samochodem ratownictwa technicznego...

Więcej...

Galeria OSP Bardo

galeria1Zapraszamy do działu galeri gdzie znadują się zdjęcia z uroczystości, zdarzeń i ćwiczeń w których braliśmy udział.

Więcej...

www.ospbardo.pl Copyright © OSP Bardo 2013